2022-02-12 16:32:12

Vznik jóga karet aneb pohnutky jógínky k tvorbě pomůcky pro jógíny.

1BA264A6-277C-4698-9B22-89F9DDCB0FE5.jpeg

Tato jógová pomůcka vznikla z touhy po prostředku, který pomůže nejen obohatit a ozvláštnit lekce jógy, jenž pro „své“ klienty vedu, ale také přinést svým „svěřencům“ větší pocit sounáležitosti, důležitosti a osobní angažovanosti během společně stráveného času. A jak už to někdy bývá, nenalezla jsem na trhu takové karty, které by vyhovovaly mým požadavkům. Také jsem odmítala vynaložit poměrně dost finančních prostředků za něco, s čím nejsem 100% v souladu. Rozhodla jsem se tedy, že si vytvořím karty vlastní. Pro sebe. Ovšem v průběhu realizace na mne stále více doléhaly myšlenky… -Proč bych je měla dělat jen pro sebe? Proč mám trávit tolik hodin času s něčím, co bude k užitku pouze pro mne samotnou? Co když, je těch, jenž by podobné karty ocenily, mnohem více? Co když to co předávám, je přesně „to ono“ pro mnoho dalších a toto může být jediný způsob jak jim „to“ předat, jak se s nimi spojit? Co když i takto mohu „pohladit, nasměrovat a rozvibrovat“ zatoulané duše hledající sami sebe, aniž bychom se kdy potkali tváří v tvář? Není pak tedy škoda, mít tento prostředek sobecky schovaný v šuplíku a nepodělit se o něj s ostatními? –

Nu a tak se stalo, že světlo světa spatřily tyto kartičky. Kartičky, které jsou nakonec mnohem více určeny Vám, všem ostatním jogínům, než mne samotné. Je mi velkou ctí, pokud je držíte v ruce a rozhodli jste se jít cestou jógy spolu se mnou. Bude splněným snem, pakliže Vás, při rozložení si karet na podložku, natolik vtáhnou do děje, že budete mít pocit jako bychom cvičili společně, bok po boku.

Při práci s nimi se můžete nechat vést intuicí a nebo také postupovat zcela organizovaně. Tak jak je vlastní Vám, vašemu nastavení i cítění. Pro milovníky plánů, návodů i jasné struktury jsem připravila také článek s názvem – Jak používat jógové karty – , kde naleznete další informace i tipy, co si s balíčkem zelenkavých papírků počít.

Jo a PS: Ve vývoji také hrálo prim to, jak moc sama o sobě miluji všechny možné kartičky, karty, diáře,… (jen výkladových sad karet mám už asi 5 a nejsem žádný kartář.. navíc mne velmi zkrátka i při zemi drží můj skvělý manžel, díky za to). Ovšem, pro svoji vlastní chaotičnost, nestálost a neschopnost jít dle pravidel, dle předem určeného návodu i řádu bylo jasnou volbou vytvoření něčeho, kde budu moci plně využívat vlastní dar intuice, momentálního okamžiku a přítomného plynutí. Tímto se tedy omlouvám všem, řádu milujícím, analyticky smýšlejícím bytostem. Karty neobsahují žádné číslice, označení, pořadové znaky, rozčlenění, natož tabulkové obsahy. Jsou zcela minimalistické, v pojetí schématického rozřazovaní. Možná. Nejsou ani minimalistické. Prostě žádné nemají. Ovšem jsou absolutně svobodné, fantazii rozvíjející, a osobitost v přístupu každého, podporující.

Doufám, že Vám přinesou radost a stanou se Vaši srdeční záležitostí stejně tak, jako jsou pro mne.