Jóga

70DFC0C2-488B-46C6-ABDC-5C04C9431FD0.jpeg

Čtvrtek, od 7:30 do 8:30h

Je pravda, že ráno dělá den?

Ranní jógová lekce umožní začít den jinak, lépe. Krátká úvodní meditace vás přenese do přítomného okamžiku tady a teď. Ztiší mysl a vjemy v nás i okolo nás. Následuje lehké zahřátí, pár pozdravů slunci jako příprava na dynamickou flow zaměřenou na protažení i posílení celého těla. Poté bude vždy následovat malá yoga-challenge, která vymotivuje k tréninku, práci na sobě nejen ve studiu, ale i doma na podložce. Hodinu zakončíme závěrečnou relaxací v Šavásaně doplněnou o vůni esenciálních olejů, které z lekce jógy udělají zážitek.

Na tyhle rána se budete těšit.

Lekci vede Káťa.

68AA7AFE-7FC2-4CFB-A861-E969E6815BAF.jpeg

Čtvrtek, od 19:00 do 20:00 h

Hodina jež plyne na vlně vinaysové. Hodina pro každého, kdo se chce protáhnout, posílit, uklidnit tělo i mysl. Lekce, kdy se zapotíte již v samém začátku, neboť se cvičí v teple, při 32 stupních. Pozdravíme společně slunce, zkusíme si rovnováhu či zamakáme na buchtičkách na břiše. Poplyneme v rytmu dechu a dáme možnost odpočinout roztěkané mysli.

Vede Broňa

A1AA0349-0B53-454C-B28B-2BC33F4F31C7.jpeg

Úterý, od 19:00 do 20:00 hodin.

Lekce, kdy nikdy nevíme dopředu, co nás čeká. Lekce, která je plně oddána právě probíhajícímu okamžiku. Lekce, kdy do poslední minuty nevíme, jakým směrem se naše praxe bude ubírat. Taková je hodina jógového plynutí. Cvičíme v teple, při 32 stupních a hodina je určena pro každého, kdo se nebojí a má rád překvapení.

Jednou se potrápíme při silové lekci, jindy si odpočineme u příjemného protahování a nebo si dokonce nastíníme techniky z jinové, kundalini praxe či pilates. Úterní hodina, je hodina vajíčka Kinder surprise. Víme, že máme před sebou praxi jógy. Však jaká ve skutečnosti bude, zjistíme, až ji otevřeme.

Vede Leni

D03A04E7-44F0-4DFE-BF3F-82F6F8289364.jpeg

Úterý, od 17:30 do 18:30 hodin a neděle (10:00–11:00 či 18:00–19:00)

Lekce pro siláky, odvážlivce, všechny co si chtějí sáhnout do svých možností i schopností, otestovat sami sebe a mají rádi výzvy.

Lekce dynamického, silového plynutí při teplotě 32 stupňů. Hodiny jsou koncipovány spíše pro zkušenější jogíny, kteří již mají dobře ukotvené základy a chtějí se ve své praxi dále posouvat, zdokonalovat. Samozřejmě jsou ale na těchto hodinách vítáni i všichni ostatní, jógově méně zkušení praktikanti. Není třeba mít obavy, stačí jen trocha nadšení.

Protáhnete, posílíte každý sval v těle, vyplavíte endorfiny, spojíte se se svým dechem a na konci? Zaslouženě odpočinete, zrelaxujete tělo i mysl zároveň.

Vede Leni B.

88C67240-E3F0-4D33-A7D3-07B7E77EBEE1.jpeg

Pondělí, od 19:30 do 20:30 hodin.

Hodina určená pro milovníky řádu, sytému a jasně dané struktury. Ashtanga Vinyasa jóga je styl jógy, kde z jedné ásany do druhé přechází pomocí vinyasy (dynamické sestavy), čímž se zahřívá i detoxikuje celý organismus. Mezi charakteristické rysy Ashtanga Vinyasa jógy patří také používání specifického dýchání Ujjayi a nasměrování pohledu do určitých bodů v různých polohách, což přispívá k rozvoji větší koncentraci u praktikujícího. Postupem času se z praxe nakonec stává určitý druh meditace v pohybu. Systém ashtangy se skládá ze tří sérií. První série (jóga chikitsa) detoxikuje a vyrovnává tělo. Druhá série (Nadi Shodana) čistí nervový systém prostřednictvím otevření a uvolnění energetických drah. Třetí série A, B, C, a D (Shtira Baga) vyžaduje sílu i půvab v praxi, představuje vyšší úroveň fyzické pružnosti a pevnosti. Patthabi Jois vždy říkával: „Ashtanga je o dýchání, zbytek už je jen ohýbání.“ Dýchejte a užívejte si jógu.

Vede Broňa

E7152CC9-D5FE-40FA-9355-D6512455D2F4.jpeg

Pondělí, od 17:30 do 19:00 hodin, patří Hatha józe a všem, jenž s jógou začínají či chtějí praktikovat jemně, poklidně a v souladu s dechem

Naše společné setkání bude trvat 1,5 hodiny a nač se můžete těšit?

Praxe se ponese v klidnějším a pomalejším rytmu. Budeme se učit jednotlivé ásany. Povídat si (samozřejmě během cvičení), jak je provádět správně, na co si dát pozor a také se budeme učit práci s dechem. Náš dech a jeho účinky budeme studovat skrze různá pranajámická cvičení, která probíhají ke konci lekce. Jóga a dech patří neodmyslitelně k sobě, proto budeme trénovat oba tyto aspekty (fyzické i dechové cvičení) a snažit se o to, aby splynuly v jeden harmonický celek.

Půjdeme společně, step by step, krok za krokem, beze spěchu či přehnaných nároků sami na sebe. Budeme se učit naslouchat svému tělu a respektovat jej.

Vede Leni

F5404D7B-1E34-460F-9DB8-844383BB7FE9.jpeg

Už jste někdy zkoušeli cvičit jógu po tmě?

Na této speciální lekci si to můžete vyzkoušet.

Záměrem naší praxe bude hluboké nacítění se na vlastní tělo, dech i pocity. Budeme cvičit velmi jemnou jinovou jógu, proto není potřeba být zdatným jógínem, pouze mít touhu a chuť být sami se sebou v plné síle. Praxe nabízí zcela nový úhel pohledu vnímání ásan. Neboť vyřadíme-li zrak, jako jeden z hlavních smyslových orgánů, má naše intuice, pocity, ale i mysl možnost pracovat zcela odlišně. Jóga po tmě je jakási introspekce do hlubin našeho átma (tedy duše). Velmi často se stává, že po překonání počátečních obav, se praktikant dokáže lépe spojit s tím, jak skutečně vnímá sám sebe, své fyzické tělo. Dokáže rozlišit hlas ega, od hlasu srdce a mnohem častěji si dovolí jej následovat.

Jóga po tmě, jako každá silně introspektivní jóga, může být zážitkem zajímavým, někdy možná emočně náročným, však zcela jistě velmi obohacujícím.

Jedná se o nedělní lekci, ve frekvenci 1× za …, trvá 1,5 hodiny a termín naleznete vždy v rezervačním systému. Cena je 300Kč.

Nepotřebuje na ni žádné speciální pomůcky. Pouze pohodlné oblečení a pití.

Provázet jógovou praxí vás bude Lenka.

763E5544-69BE-4B38-9F6D-E50809EAA879.jpeg

Je možnost si u nás objednat také individuální či firemní lekce.

V případě zájmu, mne prosím kontaktujte, např. přes kontaktní formulář, v záložce kontakt.

Pro možnost velké variability těchto lekcí, je potřeba vaše požadavky a mé možnosti individuálně prodebatovat.